12 روش تربیت کودکان سرسخت و لجباز – رسانه موفقیت یوکن

در این خانواده ها والدین بیشتر از هم در زمینه تربیت کودک ایراد می گیرند نقش والدین در تربیت فرزندان و نحوه آموزش های یکدیگر را زیر سوال می برند. والدین کودک و خصوصیات جسمی و روحی آنان ، طرز مراقبت و حد محبتی که ایشان در حق کودک قائل هستند، چگونگی روابط آنها و تفاوت ها و توافقهای اخلاقی که با یکدیگر دارند، موقعیت محل که خانه در آن واقع است، پایه اقتصاد خانواده و شغل پدر که عامل گرداننده ی چرخ زندگی خانواده است، کـار و گرفتاریهای مـادر و تــاثیری که مطلوب یا نامطلوب بودن و راحت و یا طاقت فرسا بودن این کار در روحیه مادر میگذارد، معاشرت اعضای خانواده و کیفیت تفریح و تفرج آنان و بعلاوه سطح دانش و معلومات ایشان و خصوصیات ظاهری و بهداشتی خانه و بسیار خصوصیات دیگر از جمله عوامل سازنده این جهان هستند. حال اگر پدر خود رفتارهای شایسته ای داشته باشد تبعا فرزندان هم از او می آموزند اما در صورتی که رفتارهای پدر نامناسب باشد یا پدر اصولا در محیط خانه حضور فیزیکی کمی داشته باشد در آن صورت رفتارهای اخلاقی صحیحی در فرزندان شکل نمی گیرد.

قانون جدید حمایت خانواده، به دادگاه اجازه بازنگری در تصمیم خود در رابطه با حضانت را می دهد. حضانت کودک پس از جدایی پدر و مادر با کیست؟ حضانت فرزند پسر بعد از طلاق با کیست؟ در این پروندهها مشورت و اخذ مشاوره حقوقی با یک وکیل خانواده که به بحث حضانت ،شرایط حضانت و سن حضانت فرزند آگاه باشد و اطلاعات کافی داشته باشد بسیار اهمیت دارد و همچنین ارجاع کار به وکیل حقوقی متخصص موجب پیشرفت بهتر و سریعتر پرونده میگردد. یعنی ممکن است حضانت به عهده مادر باشد اما پدر نفقه وی را پرداخت کند. 2- اطلاعات اطفال و نوجوانانی را که در کانون اصلاح و تربیت نگهداری میشوند یا مدت مراقبت آنان تمام شده است و نیازمند حمایت هستند، جهت انجام اقدامات حمايتي به سازمان بهزیستی كشور اعلام كند. عشق و محبت خود را تا جایی که توان دارید نصیب کودکان کنید ودر صورت لزوم حد و مرزهای مشخصی برای آن ها تعیین کنید.

بنابراین، مرد مأمور و پیشقدم است که مسأله را در میان خود به گونة مطلوب حل نماید. این شیوه از ۲ سالگی به بعد موثر است و به ازای هر سال سن کودک می توان او را تنها گذاشت. «دورپت» در یافته است که در میان دو گروه که در یکی، افراد اقدام به خودکشی داشته اند و در دیگری خودکشی صورت پذیرفته است ، در هر دو گروه بیشترین افراد از خانواده های گسیخته بوده اند. هر سرپیچی و اصراری که آنها برای عملی شدن خواستههایشان انجام دادند را به حساب لجبازی کردن آنها نگذارید و سریع خشمگین و عصبانی نشوید. ارتباط عاطفی با فرزند موجب میشود که وی با والدین خویش صمیمی باشد، به آنان اعتماد کند و آنان را پناهگاه خویش در بحرانهای زندگی بداند. تحقیقات نشان می دهد دخترانی که ارتباط مناسب با پدرانشان دارند، در همسر گزینی تمایل بیشتری به همسرانی با خصوصیات پدر خود دارند. نداشتن برنامه مناسب در اوقات فراغت یکی از دلایل انحراف فرزندان است. روش هایی که روانشناس کودک در جلسات آموزش والدین به شما یاد میدهد، اصول و راهکارهایی است که بر اساس تحقیقات علمی روانشناسی کودک و ثابت شده هستند. نوجوانی که در سن ۱۲ سالگی به سن بلوغ میرسد؛ اما هنوز به سن رشد عقلی نرسیده، نمیتواند غریزه جنسی خود را مدیریت کند.

بنابراین در چنین مواقعی باید بتوانید به خودتان مسلط باشید، خشمتان را کنترل و آرامشتان را حفظ کنید. در طول سفر از طریق تلفن با فرزندان صحبت کنید و در بازگشت از مسافرت سوغات آنها را فراموش نکنید. 14 سال داشتم که به رفتار پدرم سخت اعتراض کردم، او با زبان خوش مقداری عرق به من داد گفت با هم خوش باشیم و غم دنیا را فراموش کنیم . پدرانی که در اضطراب و انتظار طولانی ولادت فرزند سهیم اند و با عشق پذیرای کودکی می شوند که به آنها هدیه داده می شود. اگر پدر و مادر توانستند بر سر زمان و مکان و جزییات ملاقات با فرزند توافق کنند که چه بهتر. روان پزشکان درباره تربیت کودک بچه چه می گویند؟ نفقه کودک به عهده چه کسی است؟ پدر مسئول دادن آگاهی های لازم و پرورش فرهنگی فرزندان است. ساختن شخصیت بچه ها می تواند از راه های ساده ای همچون تعیین پول تو جیبی برای آن ها، صحبت کردن به شکل منطقی در خصوص مشکلات بچه ها، راهنمایی آن ها و میدان دادن به آن ها برای حل مسائل و مشکلاتشان انجام پذیرد.

دیدگاهتان را بنویسید