روشهای انرژی درمانی (آشنایی) – سایت روانشناسی دکتر آرام

از ديگر دورههايي كه ايشان برگزار مينمايند روشهاي کار بر روی انرژی های بدن میباشد که میتوان از طب انرژی در این مورد صحبت کرد. سیترین را می توان هم برای شبکه خورشیدی و هم برای چاکرای خاجی استفاده کرد. 2- برای یادگیری انرژی درمانی چه باید کرد؟ برای تمرکز بیشتر توصیه می کنم چشمانتان را ببندید. همانطور که گفتیم تمام اندام های بدن انسان از طریق کانال های انرژی، با نقاطی از کف دست و پا در ارتباط می باشند. چاکرای سوداسیتها (با رنگ نارنجی): در محل غدد تناسلیست که هـورمونهای جنــسی مــردانه و زنــانه را تــولید و ترشح میکند. با چشمانی باز به محل درد نگاه کرده و با دراز کردن دستها و با نوک انگشتان و با قدرت انرژی خود در فکر خود اینطور خیال کنید که انرژی بد و منفی به سمت پاها همزمان با حرکت دادن دستان شما به سمت پایین میاید . در بسیاری از بیماران قلبی، اگر نگوییم تقریباًهمه آنها، چاکرا شبكه خورشیدی درست كار نمی كند، بخشی از انرژی چركین انباشته شده از چاکرا شبكه خورشیدی به چاکرا قلب می رود و بدینوسیله سبب می شود كه قلب درست كار نكند، كه این موضوع بر سطح كلسترول بدن اثر منفی می گذارد و در دراز مدت قلب را بیمار می كند.

در برخی موارد عصبانیت و خودخوری عمیق در دراز مدت به صورت انرژی پرانائی قرمز انباشته شده آنگاه ازچاکرا شبكه خورشیدی به كلیهها می ریزد و بدینوسیله سبب بدكار كردن آنها می شود. زمانی که انرژی، آزادانه دوباره جاری شود، شور و حرارت شدیدی را در ناحیه ی گردن و شانه ها توام با قدرت درونی، صداقت و اعتماد به نفس احساس می کنید.این تمرین ها انرژی ین و یانگ را هماهنگ می کند. به صورت عمیق و کمی آرام نفس بکشید وقتی موفق به احساس نبض در نوک انگشتتان رسیدید. طب سوزنی به افزایش احساس آرامش و همچنین درمان بیماری های مختلف کمک می کند. همین مراحل را برای انگشتان بعدی دست راست تکرار کنید تا نبض را در پنج انگشتتان احساس کنید. با این حال بهتر است بدانید که هیچگونه مدرک علمی برای اثبات این دیدگاه وجود ندارد. از این رو ، اقبال مردم به روش های جنبی اعم از طب سنتی هر سرزمینی ، طب سرزمین های به نام همچون هند و چین ، روز افزون شده و به تبع آن مراکز علمی نیز ناگزیر شده اند نتیجه های علمی این روش ها را پذیرفته ، ضمن تربیت افرادی با این تئوری های جدید ، این رشته های درمانی را رسمی اعلام نمایند .

هرچند تحقیقات علمی هنوز وجود انرژی حیات یا گذرگاه را تایید نکرده است. همچنین فشار خون را كنترل میكند و چاکرا جنسی، مثانه و پیشابراه (مجرای خارجی ادرار) را كنترل میكند و به آنها انرژی می دهد. یکی از حلقه های تعریف شده در عرفان حلقه ، حلقه فرادرمانی است که در آن ، فرادرمانگر از بیمار می خواهد در سکوت و آرامش ، بدون تلقین ، تمرکز یا تخیل ، در حالت تسلیم وبی طرفانه ، نظاره گر وجود خود باشد . در کتاب انرژی درمانی پیشرفته می خوانید که دستگاه تناسلی در درجه اول در كنترل چاکرا جنسی است و از آن انرژی میگیرد. به طور متوسط برای هر شخص چهار الی شش جلسه 30 تا 90 دقیقه ای وقت درمان ریکی گذاشته می شود. برای درمان علاوه بر باز بودن چاکرا های کف دست باید دیگر چاکرا های بدن نیز باز باشد. با تداوم احساسات منفی، چاكراهای شبكه خورشیدی وقاعدهای و دیگر چاكراهای اصلی درست كار نمی كنند و بدین ترتیب بر سیستم ایمنی بدن اثر منفی میگذارند. در مورد بیماران میانسال و مسن، چاكراهای اصلی دیگر نیز باید تحت درمان قرار بگیرند.

همچنین «جهان هستی مادی از شعور آفریده شده و تمامی اجزا و ذرات آن شعور هستند.»1 با این وصف شعور کیهانی حقیقتی متعالی نیست، بلکه جوهره اصلی این جهان است که تمامی جهان مادی از آن درست شده است. وضعیت چشم ها و گوشها همچنین به سلامت كل بدن بستگی دارد. توجه به این نکته ضروری است که در این گونه موارد شفای پرانیک، بهبودی ماندگاری ایجاد نمی کند؛ مگر این که حالات عاطفی مربوطه تغییر داده شود این کار شبیه خاموش کردن آتشی است که به طور عمدی افروخته شده است. روش های درمان ناراحتی های قلب و دستگاه گردش خون به طور مفصل در کتاب انرژی درمانی پیشرفته توضیح داده شده است. در بیماران مبتلا به ناراحتی های مزمن و شدید پوستی چاکرا قاعدهای كثیف است. آواز خواند به صورت کُر و دست جمعی می تواند چاکرای گلو را تقویت کند. چاکرا قلب غده تیموس را كنترل می كند و به آن انرژی میدهد. دو دست را بر روی زانو گذاشته (به صورت باز و مقابل هم) وچند نفس عمیق بکشید. منبع دیگری در سال 2013 روی انرژی درمانی تحقیقاتی را انجام داد. در بررسی دیگری که در سال ۲۰۱۵ پیرامون اثربخشی ریکی روی اضطراب و افسردگی انجام شد، باز هم پژوهشگران نتوانستند به شواهد کافی برای اثبات یا عدم اثبات ریکی در کمک به درمان اضطراب و درمان افسردگی دست پیدا کنند.

دیدگاهتان را بنویسید